Eesti Tööõpetajate Seltsi ja Eesti Käsitööõpetajate Selts AITA suvekursus

14.-16. augustil toimus Tõrvas Eesti Tööõpetajate Seltsi ja Eesti Käsitööõpetajate Selts AITA suvekursus. 🌟

📍 Asukoht: Tõrva

👥 Osalejad: Kokku 80 töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetajat ja käsitöö- ja kodunduse õpetajat

🛠️ Tegevused: 14 põnevat töötuba ja meeleolukad külastused

Üks selle suvekursuse tipphetkedest oli Ly Laanemetsa loeng teemal “Lina üheksa surma ja muu mulgipärane õpilastele tuttavaks”. Ly Laanemets MTÜ-st Lilli Looduskeskus jagas oma teadmisi ja kogemusi, avades osalejate jaoks ukse Mulgi pärandkultuuri põnevasse maailma.

Lisaks töötubadele külastati Sangaste lossi, kus ajalugu ja ilu põimusid harmooniliselt. Samuti sai külastada Chaga OÜ seenekasvatust ja chaga tehast, avastades unikaalseid võimalusi looduslike toodete valmistamisel.

Suvekursuse raames toimus Eesti Tööõpetajate Seltsi üldkoosolek, kus valiti uus juhatus, kuhu nüüd kuuluvad: Timo Nikitin – juhatuse esimees, Andry Kikkull, Kaire Saagpakk, Jürgo Nooni, Aron Lips, Martin Kink ja Tõnu Tammar.

Ühtlasi pälvisid hõbemärgi aastatepikkuse panuse eest ETSi töösse Raimo Saagpakk ning pronksmärgi panustamise eest ETSi töösse ja eriala propageerimise eest Martin Kink.

Täname omalt poolt kohalikke eestvedajaid Tõrva Gümnaasiumist: Liivi Orav ja Jaan Tasa.

Suur tänu kõigile osalejatele, loengupidajale ja külastuskohtadele, kes tegid selle sündmuse nii rikastavaks! 🙌 Järgmise korrani ja hoidke silma peal tulevastel harivatel üritustel! 👀

Andry Kikkull
Andry Kikkull

Posted

in

by

Tags: