Õpetajate Ühenduste Koostöökoja 10. sünnipäev Rakveres

11.-12. märtsil 2022 tähistasime Rakveres Õpetajate Ühenduste Koostöökoja 10. sünnipäeva sisuka kevadseminariga. Keskendusime koolitusel kahele teemale, et saaksime nendega sügavamalt tutvuda ning haridusühendustel oleks osalemisest võimalikult palju kasu.

Esimese päeva koolitusteema oli „Kuidas tulla toime keeruliste isikutega“. Ülli Kukumägi andis väga põhjaliku ülevaate kuidas suhelda ning toime tulla keeruliste isikutega; kuidas tuvastada, kas kriitika on põhjendatud või hoopis pahatahtlik tülinorimine; kuidas konfliktsituatsioonides rahulikuks jääda.

Õhtul saime üle pika aja taas koos olla. Meenutasime Õpetajate Ühenduste Koostöökoja algusaegu ning arutlesime aktuaalsete hariduslike teemade üle.

Teise päeva koolitusteemaks oli „Haridusühenduse väärtuspakkumine“. Instar EBC koolitaja Kersti Vannas vastuse küsimustele: mis on väärtused; mis on väärtuspakkumine; milline on väärtuspakkumise kasu ühendusele. Koolituse käigus kaardistasid haridusühenduste esindajad oma organisatsiooni ainulaadseid ja teistest eristuvaid tegevusi. Mõtlesid haridusühenduste väärtuspakkumise peamiste sõnumite üle ning otsisid vastuseid küsimustele: miks peaks noor õpetaja ühendusega liituma; kuidas olla atraktiivne haridusühendus.

Kaks päeva täis uusi teadmisi, mõttevahetusi ja rõõmu taaskohtumise pärast. 

Kohtumiseni hiljemalt suveseminaril!

Suur tänu kõikidele osalejatel meeleoluka ja sisuka ürituse õnnestumise eest! Meie erilised tänud kuuluvad Harno esindajatele Kristi Päevale ja Keiu Tammele, kes panid õla alla ürituse korraldusliku ja sisulise poole igakülgsele õnnestumisele. Aitäh!


Posted

in

by

Tags: