Tagasivaade haridusühenduste suveseminarile 6.-7. august 2021

Ja mööda saidki need kaks vahvat päeva kaunis Läänemere rannas Kosmonautika puhkekeskuses. Oli sisukaid arutelusid, lõbusaid tegevusi ja kindlasti palju rõõmu võimalusest taaskorda vanu ja uusi tuttavaid silmast silma näha.

Seminari avas Kristin Parts, kes dirigeeris kogu üritust. Seejärel edastas video teel oma tervitussõnad haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Päeva sisuline osa algas kolme väga põneva ettekandega: “Digiprügi ja GDPR” – Birgy Lorenz, “Videoõps” – Kristo Siig, “Viha ja Konflikt” Aivar Haller. Teemakäsitlused olid väga põnevad ning kuulajates soovi rohkem teavet saada, mis avaldus suures hulgas küsimustes. Seejärel toimusid töötoad, mille eesmärgiks oli jagada kogemusi ja nippe, kuidas rasketes olukordades oma igapäevatööga paremini hakkama saada ning oma tööd tõhusalt organiseerida. Töötubade läbiviijateks olid Seeda Randroo, Kristina Sanin ja Marika Aalja.

Õhtu lõpus sai läbi aktiivse tegevuse Maret Pihu ja Katrin Mägi juhendamisel ülevaate Liikuma kutsuva kooli tegevusest.

Teisel päeval oli suurem rõhk haridusühenduste tegevuse toetamiseks. Päev algas Katrin Aava ettekandega “Õpetajaameti maine ja haridusühendus te atraktiivsus”. Sellele järgnesid erinevad töötoad, milles käesitleti teemasid haridusühenduste tegevuse parendamiseks ning tutvustati praktikapõhiselt heade koostööprojektide koostamist. Töötubasid viisid läbi Katrin Aava, Kaidi Holm, Kristin Parts, Andry Kikkull, Ülle Seevri, Katrin Kivisild, Ana Valdmann ja Raili Vilt.

Suur tänu kõikidele korraldajatele, osalejatele ning ettekannete ja töötubade läbiviiatele! Eriline tänu HARNO poolsele projektijuhile Kristi Päevale!


Posted

in

by

Tags: