Haridustehnoloogid informaatika- ja matemaatikaõpetajate suvekoolis

Informaatika- ja matemaatikaõpetajate suvekool 2023 möödus taas võrratus Narva-Jõesuus. Selle aasta teemad olid haridusliku erivajadusega õppijad, tehisaru ja lõiming koolis. Toimusid inspireerivad töötoad ja elavad paneelarutelud, kuid kõige kõrvalt jäi aega ka kolleegidega suhtlemiseks, uute tutvuste sõlmimiseks ning mõnusate vabaaja tegevuste nautimiseks. Suvekoolis sai Õpetajate Ühenduste koostöökoja ja Haridus- ja Teadusministeeriumi toel osaleda 20 haridustehnoloogi.

Paljude teemade puhul tuli tõdeda, et arvamused jäävad seinast-seina ja ühtseid kõigile sobivaid lahendusi pole olemas. Samas pakkusid teemakäsitlused uusi värskeid vaatenurki, mille järgi oma koolile sobivaid lahendusi otsima ja looma minna. Väga väärtuslikud olid reaalsed näited kuidas koolid üht või teist õppemetoodikat kasutavad või sarnast probleemi lahendavad. Samuti hetked kui tutvustati omanäolisi praktikaid, mida edukalt on koolides kasutatud.

Hästi jäid meelde Tartu Ülikooli murelahendajad, võimalusterohke Stemy keskkond matemaatika õppimiseks, ajupausid vahvate nuputamisülesannete või lõbusate liikumistegevustega, väga põnevad arutelud tehisaruga kaasnevate rõõmude ja murede üle, digiloovtööde kontseptsioon ja hindamispõhimõtted, programmeerimise õpetamine pikslikunstiabil ning sisukad lõimingunäited.

Kokkuvõtted digitaalsete märkmete ja kritseldamise abil koostas Reelika Väli. Küllap on paljudele tuttav tunne, kus koolitusel ülestähendatud materjalid jäävad hiljem sahtlisse vedelema ning neid ei vaadata kunagi. Reelika ütles, et on siiani proovinud seda lahendada digitaalsete märkmetega Wordi dokumenti, mille salvestas kindla süsteemi alusel oma koolituste kausta, et oluline info märksõna abil koheselt üles leida. Nüüd aga proovis Reelika kasutada märkmeteks tahvelarvutit ja Samsung Notes rakendust. Tahvelarvuti kergus on arvestatav boonus ning puutepliiats võimaldab teha lisaks visandeid ja joonistusi. “Minul on sageli tegemist oma tähelepanu ettekandele koondamisega, visandamine aitab mul aga paremini teemale keskenduda”, tõi Reelika välja kritseldamise eelised. Digitaalne kritseldamine osutus päris huvitavaks kogemuseks

 


Posted

in

by

Tags: