Sügisseminar “Hea une heaks”

Sündmus “Hea une heaks” toimus Eesti Tervisemuuseumis 14. oktoobril 2023. Sügisseminar algas kell 10.00 ja kestis 16.00-ni. 

Sündmuse eesmärk oli teadvustada une tähtsust ja muuta õpetaja unehügieeni tõhusamaks. Samuti koostada avalikult kättesaadav õppematerjal.

Nimetatud laupäeval toimus sisukas hea une hoidmise koolitus, kus osalesid emakeele ja kunstitundi andvad õpetajad. Parim asi algava päeva alustamiseks on hästi magatud öö. Umbes 10-50% inimestest alustavad päeva väsinuna, õpetajad ei ole erandid. 

Südamlik tänu doktor Erve Sõõru MD, PhD (tervisetehnoloogia), kopsu- ja unearst. Kahe ja poole tunnisest ettekandest saime teada “Unehügieeni ABC ja teadmised hea une heaks”. Ettekanne sisaldas olulisi teadmisi ja soovitusi valdkonnast. Samuti oli see illustreeritud uneteemaliste šedöövritega kunstiloost. Kuna doktor Sõõru osales ka ettekande järgses sündmuse osas, siis said kõik valdkonnaga seotud küsimused vastused.

Järgnes “Uneversum” näituse külastus väikestes gruppides. Näituse eesmärk on väärtustada und kui füüsilise, vaimse ning emotsionaalse stressi leevendajat ja võimekuse taastajat. Piilusime magamistuppa ning vaatasime, kuidas inimesed magavad ja mis toimub une ajal meie kehas. Jagati häid soovitusi ja praktilisi näpunäiteid parimaks öiseks puhkuseks.

Sündmuse toitlustus oli kaetud unesõbralike valikutega.

Sündmuse lõpus jagati emakeele ja kunstitunde andvad õpetajad laudkondadesse ja ühiste arutelde käigus valmisid individuaalsed unevihikud. 

Sündmuse tagasiside oli positiivne. Osalejatele meeldis teema, koostöö ja sündmuse päevakava. 

Uudisnupp toimunud sündmusest Kunstihariduse Ühingu kodulehel. https://kunstiharidus.weebly.com/tegevused/hea-une-heaks3830907

Seminaril koostatud inspireerivad unevihikud leiab siit ja kogutud õppematerjali https://kunstiharidus.weebly.com/hea-une-heaks.html

Aitäh Kunstihariduse Ühing, Eesti Emakeeleõpetajate Selts, Eesti Tervisemuuseum, MTÜ Õpetaja Ühenduste Koostöökoda ja Haridus- ja Teadusministeerium. 

Helgete mõtete ja lugupidamisega

Ilmi Laur-Paist

Pildil Kunstihariduse Ühingu esindaja Ilmi Laur-Paist, Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi liige Külliki Kaju ja doktor Erve Sõõru.

IMG_4799 2.jpeg

KUNSTIHARIDUSE ÜHING – Tegevused (weebly.com)


Posted

in

,

by

Tags: